PROČ BÝT ČLENEM?

• Jsou Vám blízké hodnoty, které Sokol už přes 160 let zastává?
  • Chcete s námi prohlubovat vztah k místu, kde žijeme, a být součástí i místního rozvoje?
  • Pokud si odpovídáte ano, pojďte se stát součástí Sokola, který je dobrovolným, demokratickým, vlasteneckým a nepolitickým spolkem.
  • V neposlední řadě budete automaticky pojištěni a navíc, mnohé pojišťovny vám na členský a oddílový poplatek významně přispějí.

JAK SE STÁT ČI ZŮSTAT ČLENEM NAŠÍ T. J.

Nové zájemce o členství prosíme o přihlášení přes tlačítko PŘIHLÁŠKA níže a nové i současné členy o zaplacení každoročního členského a k němu patřičného oddílového příspěvku (viz dále) na účet 2602739223/2010 (do poznámky uveďte jméno a oddíl). Platbu členského a oddílového příspěvku na rok 2024 je nutné uhradit do 22. 2. 2024. Děkujeme.
Od 1. 1. 2024 jsme přešli na nový systém a novou výši příspěvků. Cena již není jednotná pro dané věkové katgorie jako doposud, ale liší se podle toho, jaký sport případně sporty člen v sokolovně navštěvuje. Systém se zdá být komplikovaný, ale je o to spravedlivější. Navíc nám pomáhá dorovnat rostoucí náklady na energie a provoz sokolovny jako celku.

DĚTI 0 - 18 let 300 Kč + oddílový příspěvek

DOSPĚLÍ 19 - 64 let 600 Kč + oddílový příspěvek

SENIOŘI OD 65 let 300 Kč + oddílový příspěvek

V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na vranenadvltavou1@sokol.eu nebo +420 721 569 180. Rádi poradíme.

Často kladené otázky k příspěvkům od 1. 1. 2024:

V naší sokolovně probíhají jak sokolské aktivity, tak externí kroužky (sporty), které Sokol nezajišťuje, ale pouze jim pronajímá prostor.  V záložce nabídka sportů, je u každého sportu uvedeno, zdali se jedná o sokolský oddíl či externí kroužek.

Za co vlastně platím a z čeho se roční poplatek skládá?

Pokud jsem členem Sokola, platím každoroční členský příspěvek, který je daný Českou obcí sokolskou a který každá sokolská jednota odvádí do společné sokolské kasy. Druhá část poplatku je tzv. oddílový příspěvek, který jde naší vranské tělocvičné jednotě a ze kterého hradíme naše vranské náklady (energie, úklid, nové pomůcky, nutné opravy, případné lektorné cvičitelů apod.).

Co když naskočím až v průběhu roku, třeba od pololetí?

Pokud se k nám připojíte později, tedy až v druhé polovině roku, budete platit pololetní poplatek, který se skládá z členského poplatku, který je daný Českou obcí sokolskou a který každá sokolská jednota odvádí do společné sokolské kasy. Ten se platí v plné výši vždy, tj. bez ohledu na
to, kdy se stanete v daném roce členem Sokola. Druhá část pololetního poplatku je tzv. oddílový příspěvek, který jde naší vranské tělocvičné jednotě a ze kterého hradíme naše vranské náklady (energie, úklid, nové pomůcky, nutné opravy, případné lektorné cvičitelů, apod.). Splatnost pololetního poplatku je 30.9.2024.

Může mi příspět pojišťovna?

Většina zdravotních pojišťoven přispívá na pohybové aktivity ze svých fondů prevence. (Např. VZP proplácí dospělým 500 Kč a dětem 2000 Kč). Pro vystavení dokladu o zaplacení členského příspěvku kontaktujte naši hospodářku.

Nechci cvičit, ale chci být sokolem

Podpořit Sokol můžete také jako tzv. přispívající člen. Co to znamená? Na žádný ze sokolských sportů k nám nechodíte, ale stáváte se členem Sokola a podporujete jej "pouze" finančně a symbolicky. Platíte tedy pouze členské příspěvky (nikoliv oddílové k tomu). Roční členství stojí 600 Kč pro osoby 19 - 64 let a 300 Kč pro všechny ostatní. V takovém případě nás, prosím, kontaktujte individuálně. Moc si vážíme všech, kteří chějí být součástí Sokola pro jeho hodnoty, nejen pro možnost zacvičit si levně. Děkujeme.

Rekapitulace systému platného od 1. 1. 2024:

Celý rok vranským sokolem:

• 0-18 let Kč 300 Kč členský + XXX Kč oddílový (dle tabulky výše)

• 19-64 let 600 Kč členský + XXX Kč oddílový (dle tabulky výše)

• nad 65 let 300 Kč členský + XXX Kč oddílový (dle tabulky výše)

Vranským sokolem jen na půl roku:

• 0-18 let 300 Kč členský + XXX Kč poloviční oddílový (dle tabulky výše)

• 19-64 let 600 Kč členský + XXX Kč poloviční oddílový (dle tabulky výše)

• nad 65 let 300 Kč členský + XXX Kč poloviční oddílový (dle tabulky výše)

Přispívající člen ("necvičím, ale fandím myšlence"):

• 0 - 18 let 300 Kč za rok

• 19 - 64 let 600 Kč za rok

• nad 65 let 300 Kč za rok

Vstupné do sokolských oddílů pro nečleny a členy přispívající

• 0 - 18 let 100 Kč za lekci

• nad 18 let 200 Kč za lekci

• doprovod dítěte při cvičení rodičů s dětmi 50 Kč za lekci

Informační memorandum o zpracování osobních údajů a nařízení GDPR si můžete přečíst tady.